Povodom Dana obrane Grada (6.listopada) i Dana neovisnosti RH (8.listopada) gradonačelnica Ana Lovrin i predsjednik Gradskog vijeća Davor Aras danas su u Gradskoj loži upriličili primanje za zapovjednike ratnih postrojba, predstavnike udruga proizašlih iz Domovinskog rata, gradske vijećnike, predstavnike županije, sudstva, državne uprave, hrvatske vojske, policije i medija.

Nakon izvođenja hrvatske himne u interpretaciji klape «Intrade», gradonačelnica Lovrin podsjetila je na teške dane stvaranja hrvatske države, obrane Grada i zasluge svih onih koji su svoje živote i zdravlje utkali u slobodu današnjeg Zadra, grada koji brodi u svijetlu budućnost, što svima nama daje sigurnost da žrtve Domovinskog rata nisu bile uzaludne te ćemo ih se uvijek sjećati s posebnim poštovanjem i zahvalnošću.

Jedinstveni program Grada Zadra za obilježavanje ovih dvaju značajnih datuma u novijoj hrvatskoj povijesti uključivao je, također, i polaganje vijenaca ispod Središnjeg križa na Gradskom groblju u znak sjećanja na sve poginule hrvatske branitelje iz Domovinskog rata te sv.Misu u crkvi Sv.Šime koju će večeras u 19 sati služiti zadarski mons.Ivan Prenđa.

Građane grada Zadra u petak će, 8.listopada, probuditi budnica Gradske glazbe Zadar koju će svirati ulicama i trgovima grada.