U povodu državnog blagdana, Dana antifašističke borbe, 22. lipnja, predstavnici Grada Zadra, gradonačelnik Zvonimir Vrančić i predsjednik Gradskog vijeća Živko Kolega sa zamjenicima, položili su vijenac na Spomen obilježje na Narodnom trgu kao znak sjećanjai dubokog pijeteta svim palima u Antifašističkoj borbi i svim civilnim žrtvama fašističkog terora.
Na ceremoniji polaganja vijenaca pridružio im se i župan Zadarske županije Stipe Zrilić.
Istoga dana, uz uobičajenu budnicu, Gradska glazba Zadar, priredila promenadni koncert za građane.