Međunarodni miting skokova u vodu Alpe Adria - ŠRC Višnjik
Fotogalerija Galerija

Zatvoreno bazensko plivalište domaćin je Međunarodnog mitinga skokova u vodu Alpe Adria koji je započeo jučer, a traje do sutra, 10. svibnja. Natjecanje je okupilo skakače iz sedam zemalja. Nastupaju skakakči i skakačice iz Hrvatske, Turske, Mađarske, Srbije, Nizozemske, Italije i Austrije.

- Poštovani treneri i roditelji, želim vam zahvaliti što ste došli sa svojom djecom koja će pokazati što su naučila, a suce pozivam da svaki najljepši skok nagrade s najvišom ocijenom, kazao je predsjednik Saveza za skokove u vodu Hrvatske, Velimir Friganović, na današnjem službenom otvaranju natjecanja. Ugodan boravak u Zadru i športskom centru te puno sportskih uspjeha, natjecateljima je poželio i direktor ŠRC Višnjik, Denis Karlović.

Natjecanje je proglasio otvorenim gradonačelnik Grada Zadra, Božidar Kalmeta, koji je izrazio zadovoljstvo što se i ove godine ovaj Međunarodni miting u skokovima u vodu održava u Zadru, gradu sporta i mladih.

Skakači se natječu u u disciplinama daska 1 metar i daska 3 metra.

Organizator mitinga je Klub skokova u vodu, Zadar, a pokrovitelj je Grad Zadar.