Jučer su u Maloj gradskoj vijećnici zamjenik gradonačelnika dr. Rade Škarica i član Poglavarstva za kulturu, šport i predškolski odgoj Radovan Dunatov ugostili prvog župana osnovoškolaca Zadarske županije Eduarda Delića, polaznika osnovne škola na Ugljanu.

Eduard Delić je, naime, u sklopu HTV-ove emisije «Učilica» izborio mjesto župana osnovoškolaca Zadarske županije, stoga će zajedno sa svojim kolegama – županima 1. listopada sudjelovati na Dječjem saboru znanja u prostorijama Hrvatskog sabora.

U pratnji svoje majke Kristine Delić i učiteljice Lorene Tomić, Eduard je na prijemu porazgovarao o tome na koji će način predstavljati Zadarsku županiju i Grad Zadar.
Svaki od 21 malog župana u Saboru će opisati svoju županiju i iznijeti plan i program svog djelovanja u «funkciji» župana, a nakon nekoliko mjeseci ponovno će se okupiti u saborskim klupama kako bi izvijestili jesu li uspjeli u svojim planovima.

Čelnici Grada u tom su mu smislu obećali izaći u susret i pomoći mu u realizaciji njegova programa te su mu uručili prigodne darove koji će mu koristiti prilikom predstavljanja našeg grada.