Danas je u 12. 30 sati u Maloj vijećnici održana konferencija za novinare na kojoj je predstavljen program obilježavanja 65. obljetnice koncentracijskog logora na Molatu.

Dogradonačelnik Rade Škarica, ujedno predsjednik organizacijskog odbora, te članovi odbora Radovan Dunatov, Mario Pešut, Josip Bašić i Boris Baraba predstavili su medijima program obilježavanja obljetnice koji će se održati u nedjelju, 07. rujna na prostoru koncentracijskog logora u uvali Jazi na Molatu.

Brod iz Zadra kreće u 09.00 sati, početak programa na Molatu je u 12:00. Predviđeno je polaganje vijenaca i odavanje počasti žrtvama logora na spomen groblju, a zatim svečanost na prostoru logora uz obraćanje predsjednika i članova organizacijskog odbora, predsjednika udruge logoraša, gostiju, gradonačelnika Živka Kolege i predstavnika Vlade RH.

Osigurano je dovoljno hrane i pića za sve koji se žele pridružiti programu- i mediji i građanstvo.

Povratak s Molata je planiran trajektom u 17:00.

Konferencija za novinare-65. godina logora Molat