Koncert klape Hrvatske ratne mornarice Sveti Juraj večeras od 20 sati na Forumu
Ulaz je slobodan za sve posjetitelje

Povodom obilježavanja Dana državnosti RH večeras će se na zadarskom Forumu, s početkom u 20 sati, održati koncert klape Hrvatske ratne mornarice Sveti Juraj. Ulaz je slobodan za sve posjetitelje.

Klapa Sveti Juraj dobitnik je brojnih priznanja i nagrada (poput glazbene nagrade Porin 2022. godine za album 'Plovit se mora' u kategoriji najboljeg albuma pop-folklorne glazbe). Djeluje u sklopu Orkestra oružanih snaga Republike Hrvatske i obilježava je  koncertna aktivnost i angažiranost na brojnim protokolarnim zadaćama MORH-a, državnih institucija Republike Hrvatske, braniteljskih udruga, kulturnim manifestacijama.

Tijekom svog 22-godišnjeg rada klapa je izdala više od 150 audio i video snimaka kroz brojne albume čija se tematika proteže od tradicionalnih dalmatinskih klapskih pjesama, napjeva svjetovnog i duhovnog karaktera do domoljubnih i modernih pjesama.