Gradonačelnica Lovrin uručila je danas na prigodnoj svečanosti vlasnicima stanova iz programa POS-a na Bilom brigu, mladim zadarskim obiteljima, ključeve njihovih stanova.

Nakon što je na Smiljevcu putem ovog programa stambeno zbrinuto preko 200 zadarskih obitelji, svoj krov nad glavom danas je dobila nova 91 obitelj.

Ana Lovrin tom je prigodom kazala kako su ovi stanovi, s cijenom od 717 eura po metru četvornom, medu najpristupačnijima u Hrvatskoj, a nakon što je na Smiljevcu Grad Zadar besplatno ustupio zemljište za gradnju stanova iz ovog programa te uredio okoliš, i na Bilom je brigu sudjelovao u opremanju komunalnom infrastrukturom.

Gradonačelnica je najavila i nastavak Programa poticane stanogradnje u Zadru, najvjerojatnije na lokaciji u Smiljevcu, gdje bi nove domove trebalo dobiti 50-tak obitelji.