Radno tijelo Grada Zadra za praćenje izgradnje višenamjenske gradske dvorane i zatvorenog plivališta na Višnjiku, obišlo je danas, u pratnji nadzornog inženjera i rukovoditelja gradilišta te predstavnika medija, gradilište na Višnjiku, kako bi na licu mjesta vidjelo tijek samih radova i upoznalo širu javnost s detaljima gradnje samih projekata.

Uz manje zastoje, radi ugradnje bubble maker sustava koji služi za razbijanje površine vode i time olakšava doskok sa skakaonice na glavu, gradnja zatvorenog plivališta odvija se prema predviđenom planu te je izgradena gotovo čitava konstrukcija bazena s pripadajućim sadržajima i nužnim instalacijskim sustavom. Kako je tom prilikom istaknuo zadarski gradonačelnik Živko Kolega, prvo kupanje u ovom bazenu očekujemo do idućeg ljeta.

Dobije li Grad Zadar sredstva iz EIB-a za koja se natjecao, a riječ je o kreditu od oko 50 milijuna kuna koja bi u 60 postotnom iznosu vraćala država, njima će se financirati i gradnja vanjskog plivališta olimpijskih dimenzija, gradnja energane te uređenje okoliša Sportsko-rekreativnog centra Višnjik.

Izgradnja višenamjenske dvorane, sada vidno uznapredovala, kako je već ranije poznato, kasni gotovo godinu dana zbog izmjene projekta same kupole.
Premda je izvodač radova na izgradnji dvorane tvrdio da može izgraditi kupolu kakva je prvotnim projektom bila zamišljena, nadzor – Institut građevinarstva Hrvatske, izrazio nevjericu, stoga je odlučeno da se projekt izmjeni, i to samo u dijelu koji se odnosi na kupolu. Ono što je bitno, izmjena projekta u cijeni je ranijeg projekta, a sama gradnja neće prelaziti ugovorenu cijenu po principu «ključ u ruke». Nažalost, zastoj zbog izmjene projekta prolongirao je rok dovršetka radova na dodatnih godinu dana, no, kako je zaključeno prilikom današnjeg obilaska, kvaliteta samog projekta imala je značajniju ulogu od termina njegove realizacije.