Gradonačelnik prošetao obnovljenom rivom kod Veslačkog

Gradonačelnik Grada Zadra, Božidar Kalmeta u pratnji župana Zadarske županije, Stipe Zrilića i zamjenika gradonačelnika Zvonimira Vračića i službeno je danas obilježio završetak radova na uređenju dijela Obale kneza Branimira kod Veslačkog doma.

U uređenje obale Grad Zadar i Županijska lučka uprava uložili su 3,3 milijuna kuna. - Svi se sjećamo kako je nakada izgledao ovaj dio Jazina. Završetkom ovog projekta obavili smo jedan značajan posao i pretvorili ovaj dio obale u prekrasnu šetnicu, kazao je gradonačelnik dodajući da će se susjedno istezalište riješiti na način da će se riva produžiti dalje i spojiti s drugim obnovljenim dijelom, a brodove će na istezalište izvlačiti dizalica. - Tim rješenjem zadovoljni su i vlasnici brodica, a mi ćemo zadržati jedan prepoznatljivi dio zadarske tradicije, dodao je. Ovom prigodom Kalmeta je najavio izgradnju crpnih postaja Centar 1, koja će biti izgrađena u parku Jarule, te Centar 2 na parkiralištu bivše zgrade Zaraušek čime će se ukloniti posljednji kanalizacijski ispusti u more. Također, Grad će ovih dana raspisati natječaj za urbanističko-arhitektonsku studiju koja je preduvjet uređenja Jazina budući da će se završetkom luke Gaženica izmjestiti trajektni i ribarski promet iz uvale Jazine. - Osim što će tim projektima naš grad biti ljepši i uređeniji oni su i u funkciji otvaranja novih radniha mjesta, zaključio je gradonačelnik Kalmeta.

Za uređenje okoliša utrošeno je 348 tisuća kuna, postavljena je nova rasvjeta, klupe i uređene zelene površine.