Gradonačelnik Kalmeta posjetio benediktinke samostana sv. Marije
Tradicionalno druženje povodom blagdana nebeske zaštitnice grada Zadra, sv. Stošije.

U nedjelju, 15. siječnja, povodom blagdana nebeske  zaštitnice grada Zadra, sv. Stošije, gradonačelnik Božidar Kalmeta  sa suradnicima, predsjednikom Gradskog vijeća, Živkom Kolegom, pročelnikom Radovanom Dunatovom, pročelnicom Ivanom Vanjak i pomoćnicom pročelnika, Snježanom Jurinić,  posjetio je poglavaricu samostana, časnu majku Anastaziju Čizmin i koludrice benediktinskog samostana sv. Marije u Zadru.

Gradonačelnik Kalmeta i suradnici donijeli su cvijeće i prigodne darove, čestitali poglavarici samostana imendan i blagdan sv. Stošije i poželjeli njoj i sestrama sve najbolje u novoj godini.

Uz pjesmu i tople riječi dobrodošlice, benediktinke su gradonačelniku, među ostalim, darovale krunicu koju su same napravile od koštica ploda maslina te krunicu sv. Ivana Pavla II, a povodom 25. obljetnice međunarodnog priznanja Republike Hrvatske.

Nakon susreta s benediktinkama, gradonačelnik Kalmeta s pročelnicima i suradnicima, zajedno s brojnim građanima grada Zadra, prisustvovao je svečanom koncelebriranom misnom slavlju u zadarskoj prvostolnici, sv. Stošiji, koje je predvodio splitsko-makarski nadbiskup Marin Barišić u zajedništvu s drugim hrvatskim nadbiskupima.

Gradonačelnik Kalmeta posjetio benediktinke samostana sv. Marije Gradonačelnik Kalmeta posjetio benediktinke samostana sv. Marije Gradonačelnik Kalmeta posjetio benediktinke samostana sv. Marije Gradonačelnik Kalmeta posjetio benediktinke samostana sv. Marije Gradonačelnik Kalmeta posjetio benediktinke samostana sv. Marije Gradonačelnik Kalmeta posjetio benediktinke samostana sv. Marije Gradonačelnik Kalmeta posjetio benediktinke samostana sv. Marije Gradonačelnik Kalmeta posjetio benediktinke samostana sv. Marije Gradonačelnik Kalmeta posjetio benediktinke samostana sv. Marije Gradonačelnik Kalmeta posjetio benediktinke samostana sv. Marije Gradonačelnik Kalmeta posjetio benediktinke samostana sv. Marije Gradonačelnik Kalmeta posjetio benediktinke samostana sv. Marije