Gradonačelnik Dukić na konferenciji poduzetnika i gospodarstvenika iseljene Hrvatske
Konferencija Meeting G2.4 okupila preko 80 poduzetnika i gospodarstvenika iseljene Hrvatske.

Gradonacelnik  Grada Zadra, Branko Dukić sudjelovao je na dvodnevnoj konferenciji Meeting G2.4 koja je u Zagrebu okupila preko 80 poduzetnika i gospodarstvenika iseljene Hrvatske.

Na Konferenciji sudjeluju poslovni ljudi iz SAD-a, Kanade, Čilea, Ekvadora, Bolivije, Venezuele, Njemačke, Švicarske, Finske, Francuske, Slovenije i BiH. Cilj je organizatora dati svoj doprinos da poslovno uspješni Hrvati iz iseljeništva, koji su gosti Konferencije, otkriju te se neposredno uvjere kakve sve projekte i mogućnosti ulaganja nude hrvatski gradovi te da se na taj način ostvari poslovno povezivanje domovinske i iseljene Hrvatske.

Na poslovnim susretima s poduzetnicima hrvatskog podrijetla iz SAD-a, Argentine i Austrije gradonacelnik je imao prigodu upoznati se s djelovanjem njihovih tvrtki kao i poslovnim iskustvima u inozemstvu. Predstavljajući poslovno okruženje u Zadru naglasio je važnost partnerskog odnosa koji gradska uprava nudi investitorima.

- Ova je konferencija izvrsna platforma za uspostavu kontakata s čitavim nizom uspješnih poslovnih ljudi iz inozemstva. Raduje njihov interes za ulaganjima u Hrvatsku, a posebno i njihovo poznavanje gospodarskih potencijala našeg grada - istaknuo je Dukić.

4.konferencija MEETING G2 usmjerena je na poslovno povezivanje domovinske i iseljene Hrvatske te se, pod nazivom MEETING G2.4, POGLED U BUDUĆNOST – održava od 12. do 14. studenoga u Kongresnom centru FORUM Zagreb, u Radničkoj 50.

Riječ je o nastavku poslovnih konferencija MEETING G2.1, MEETING G2.2 i MEETING G2.3 održanih pod visokim pokroviteljstvom predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović. Konferencije se redovito održavaju i pod pokroviteljstvom Ministarstva vanjskih i europskih poslova, Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan RH, kao i Grada Zagreba, Ministarstva poduzetništva i obrta, uz podršku AIK-a, HAMAG-BICRO-a, HGK-a i TZ Grada Zagreba.

Do sada je konferencijama nazočilo više od 150 uspješnih poslovnih ljudi iz 26 zemalja svijeta s gotovo svih kontinenata – iz Argentine, Australije, Austrije, Bolivije, BiH, Čilea, Danske, Ekvadora, Finske, Francuske, Hrvatske, Italije, JAR-a, Kanade, Kolumbije, Mađarske, Makedonije, Meksika, Njemačke, Paragvaja, Perua, SAD-a, Slovenije, Švicarske, Velike Britanije i Venezuele. Sudionici su iskazali etuzijazam, čvrsto uvjereni u mogućnost snažnijeg poslovnog povezivanja s domovinom. Sva tri do sada održana skupa polučila su dinamičnu razmjenu ideja i kontakata te je obaveza, ne samo organizatora, nastaviti i jačati povezivanje.