Europski tjedan mobilnosti
Podizanje svijesti građana o štetnosti po okoliš i kvalitetu života postojećeg načina kretanja u gradovima.

U cilju podizanja svijesti građana o štetnosti po okoliš i kvalitetu života postojećeg načina kretanja u gradovima i poticanja ograničenja motoriziranog prometa te korištenja održivog načina prijevoza,  i ove se godine Grad Zadar uključio u program obilježavanja Europskog tjedna mobilnosti.

Europski tjedan mobilnosti 2016. održava se u vremenu od 16. do 22. rujna 2016. pod geslom „Pametna mobilnost. Snažno gospodarstvo“.

Tim povodom je na konferenciji za medije  predstavljen program aktivnosti koje je, na temu održivog kretanja u urbanim sredinama, organizirao Grad Zadar, UO za razvitak otoka i zaštitu okoliša s brojnim partnerima: Udruga Eko Zadar, Sigurnost u prometu, Udruga tjelesnih invalida, Bicklistički klub Zadar, Triatlon klub Zadra, Zavod za javno zdravstvo, HAK Zadar, Škola trčanja, tvrtka Nextbike, Općina Bibinje i TZ općine Bibinje, Europe Direct Centar te osnovne školama Grada Zadra.

Pročelnica Andreja Baraba i predstavnici partnera najavili su događanja dan po dan. Tjedan započinje sutra, 16. 09. akcijom mjerenja tlaka i šećera u krvi Zavoda za javno zdravstvo na Narodnom trgu od 10 do 12 sati. Cijeli program možete pogledati u privitku.

Europski tjedan mobilnosti Europski tjedan mobilnosti Europski tjedan mobilnosti Europski tjedan mobilnosti