Na današnjoj, 24. sjednici Gradskog vijeća Grada Zadra, gradski su vijećnici odlučivali o dodjeli javnih priznanja Grada Zadra u povodu Dana Grada, a najvažnija nagrada, ona za životno djelo, pripala je dr. Šimi Peričiću iz Zadra za izvanredne rezultate, naročite uspjehe i najviše zasluge postignute na području znanosti.

Na objavljeni poziv za dodjelu javnih priznanja Grada Zadra pristiglo je 19 prijedloga. Odbor za dodjelu javnih priznanja održao je tri sjednice, na kojima su svi valjani prijedlozi uzeti u postupak. Nakon razmatranja prijedloga, donešene su odluke o dodjeli jedne Nagrade za životno djelo, pet Nagrada Grada Zadra te tri Grba Grada Zadra.

Osim Nagrade za životno djelo koja je, kako smo naveli, pripala dr. Šimu Peričića, Nagradu Grada Zadra dobili su Turisthotel d.d. za zapažene rezultate i zasluge na području turizma, gospodin Vjenceslav Jurin – Venci za zapažene rezultate i zasluge na području socijalne skrbi i humanitarne djelatnosti, Športsko-ribolovno društvo «Zubatac» za zapažene rezultate i zasluge na području športa, Dom za odrasle i psihički bolesne osobe za zapažene rezultate i zasluge na području socijalne skrbi i humanitarne djelatnosti te prim.dr.sc.med. Albino Jović za zapažene rezultate i zasluge na području zdravstva.

Odlučeno je, također, da se Grb Grada Zadra dodjeli Dubravku Milinu – Kvisku za postignute uzorne uspjehe na području ugostiteljstva i turizma, Tomislavu Bašiću i Petru Cupaću, jedruličarskoj posadi Klase 470 JK «Uskok» za postignute uzorne uspjehe na području športa, te Udruzi za šport i rekreaciju invalida Grada Zadra za postignute uzorne uspjehe na području športa.

Odlukom zadarskog gradonačelnika Božidara Kalmete Grb Grada Zadra dodijeljuje se posthumno i nedavno preminuloj Nives Šimatović Predovan, osnivačici i voditeljici Zadarskog plesnog ansambla.

Ovogodišnjim laureatima nagrade će biti dodijeljene na svečanoj sjednici Gradskog vijeća povodom Dana Grada, 24. studenog 2003.godine.

Na sjednici Gradskog vijeća je prihvaćen i prijedlog odluke o izmjeni i dopuni Odluke o dodjeli javnih priznanja Grada Zadra. Naime, tijekom rada Odbora za dojelu javnih priznanja, Odbor je došao do spoznaje da je pojedine odredbe Odluke o dodjeli javnih priznanja potrebno dopuniti. Najznačajnije izmjene i dopune odnose se na to da se Nagrada Grada dodjeljuje za osobna postignuća u posljednje tri godine, potom da se javna priznanja ne mogu dodjeljivati aktualnim dužnosnicima Grada Zadra, a novo je pravilo i da se od osobe koja je kandidirana za neko od ovih javnih priznanja treba ishoditi pismena suglasnost.