Gradonačelnik Živko Kolega sa suradnicima održao je danas konferenciju za novinare u novoizgrađenoj ulici na Puntamici, Ulici Nikole Božidarevića.
Riječ je o ulici dugoj 450 metara, u čiji je trup ceste ugrađen sustav fekalne i oborinske odvodnje, vodoopskrbe, sustav TK instalacija, izgrađeni su i obostrani nogostupi, kao i javna rasvjeta duž čitave ulice.

Kako je tom prilikom kazao gradonačelnik Kolega, radovi na izgradnji ove ulice stajali su 2, 6 milijuna kuna i trajali nekoliko mjeseci, no otkup zemljišta potrebnog za izgradnju ove ulice trajao je znatno dulje. Naime, za potrebe izgradnje ove ulice bilo je nužno otkupiti ukupno 6.400 m2, od čega je za dio bilo potrebno provesti postupak izvlaštenja, a u konačnici je za otkup potrebnog zemljišta izdvojeno čak 4.736.000,00 kuna.

Dovršetkom izgradnje ove ulice, okolne su obiteljske kuće spojene na javni sustav odvodnje, a taj je dio grada dobio modernu gradsku prometnicu.
Osim toga, nedavno je dovršen i fekalni i oborinski kolektor u Ulici Matije Gupca, nedaleko Božidarevićeve, vrijedan preko 2 milijuna kuna, kao i gravitacijski kolektor 1.faze izgradnje sekundarne mreže odvodnje za ulice A.Vidović, Tina Ujevića, Ive Andrića i Cvijete Zuzorić, vrijedan 1,77 milijuna kuna.

Još traju radovi na dovršetku izgradnje nogostupa na sjevernom dijelu ulice Matije Gupca, a naručena je i projektna dokumentacija nužna potrebna za nastavak izgradnje Božidarevićeve i ulice Stanka Vraza, s probojem na Put Nina.

Gradonačelnik Kolega zahvalio je stanovnicima ovog dijela grada na strpljenju iskazanom za vrijeme trajanja radova na izgradnji Božidarevićeve ulice.