Dan neovisnosti

Republika Hrvatska danas slavi Dan neovisnosti. Tim povodom gradonačelnik Božidar Kalmeta, njegov zamjenik Ivica Vlakić i pročelnik za odgoj i školstvo Joso Nekić položili su vijence i zapalili svijeće ispred Središnjeg križa na Gradskom groblju. Učinili su to u znak dubokog pijeteta i zahvalnosti svim poginulim braniteljima, koji su zaslužni da danas možemo obilježavati ovaj važan državni blagdan.

Sjećanje je to na povijesni datum, 08. listopada 1991. godine, dan kada je Hrvatski sabor jednoglasno donio Odluku o raskidanju svih državnopravnih veza Republike Hrvatske s bivšom državom SFRJ. Pritom je utvrđeno da  Republika Hrvatska nijedno tijelo dotadašnje SFRJ ne smatra legitimnim niti legalnim, kao i da ne priznaje valjanim niti jedan pravni akt bilo kojeg tijela koje nastupa u ime bivše federacije.Time je otvoren put višestranačju i demokraciji te stvaranju samostalne, suverene i demokratske Hrvatske.

Dan neovisnosti Dan neovisnosti Dan neovisnosti