Dan bez automobila
U četvrtak, 22. rujna, ulice Stratico i Bartula Kašića bit će zatvorene za promet od 7 do 17 sati.

U četvrtak, 22. rujna 2016., obilježava se Dan bez automobila te povodom toga zatvorit će se ulica Stratico i Bartula Kašića (do križanja s Ulicom Šime Vitasovića) za promet u vremenu od 07,00-17,00 sati.

Pozivamo građane  da ostave automobile kod kuće i na posao krenu pješke, biciklima ili da koriste gradski prijevoz. Liburnija će osigurati besplatan prijevoz građana autobusima na relaciji Kolodvor-Poluotok-Kolodvor.

Istog dana s početkom u 10,00 sati održati će se paralelno tri događaja:  u Ulici Stratico (stara Tehnička škola) održat će se modno-biciklističko-likovni happening.  Moderator i suorganizator je Udruga Eko Zadar. Na Narodnom trgu Udruga tjelesnih invalida Zadarske županije održat će prezentaciju svojih aktivnosti, dok će se na Obali Kralja Tomislava (Nova vrata pored mosta) održati prezentacija javnih bicikala. Moderator i suorganizator je Nextbike sustav javnih bicikala. Za sve sudionike osigurani su prigodni darovi.