Branko Ganzulić, član Poglavarstva Grada Zadra zadužen za gospodarstvo, susreo se u subotu 2. kolovoza s počasnim senatorom i bivšim ministrom financija u Vladi Kraljevine Belgije g. Paulom Hatryem. Upoznavši ga s poviješću Zadra i njegovim bogatim kulturnim naslijeđem, Ganzulić je Hatryija detaljno izvijestio i o političkoj situaciji u Zadru i Hrvatskoj, te posebice o stanju u zadarskom gospodarstvu koje doživljava veliki napredak.

Paul Hatry uživa veliki ugled u belgijskim liberalnim i financijskim krugovima, a u posljednje vrijeme putuje u zemlje srednje i istočne Europe i priprema izvješća o zatečenom stanju u gospodarstvu.
Preporuke glede mogućnosti ulaganja za belgijska poduzeća i njegove procjene političke situacije sasvim sigurno utječu na formiranje stava unutar belgijskog političkog establishmenta prema određenoj zemlji, a kako je na susretu s Brankom Ganzulićem rekao, Hrvatska je, prema njegovom mišljenju, spremnija za ulazak u Europsku uniju od Rumunjske i Bugarske, čije se pristupanje EU očekuje 2007. godine.

Svjestan da mišljenje ovako uvaženog gosta bitno utječe na formiranje mišljenja Europe o Hrvatskoj, član Gradskog poglavarstva izrazio je nadu da će Hatry prenijeti pozitivno mišljenje o Hrvatskoj svom ministru financija i ostalim dužnosnicima u Europskoj uniji nakon čega mu je uručio prigodne darove, monografiju Zadra i jedan od najpoznatijih zadarskih proizvoda – Maraschino.

Posjet belgijskog počasnog konzula Zadru potom je nastavljen turističkim obilaskom grada u pratnji stručnog vodića.