Udruzi invalida danas je prezentirano kombi vozilo za prijevoz osoba s invaliditetom na području Grada Zadra, čiju je kupnju u potpunosti financirao Grad Zadar.
Kako je tom prilikom naglasila gradonačelnica Lovrin, 280 tisuća kuna vrijedno vozilo dar je gradana Zadra nepokretnim osobama jer su sredstva iz Proračuna, kojima je vozilo kupljeno, sredstva poreznih obveznika – naših građana.

Kako je predviđeno, kombi vozilo, zajedno s educiranim vozačem, bit će na usluzi osobama s invaliditetom svakog dana od 6 do 24 sata, a o njemu će brinuti gradsko poduzeće «Liburnija», za što je u ovogodišnjem proračunu osigurano dodatnih 200 tisuća kuna.

Nastavak je to skrbi Grada o osobama s različitim vrstama invaliditeta, čije udruge Grad Zadar vec godinama financijski pomaže. Programi Grada Zadra usmjereni su na pomoć osobama s invaliditetom, a zasnovani su upravo na «izjednačavanju» mogućnosti tih osoba s mogućnostima ostalih zdravih osoba, što označava proces kojim različiti sustavi društva i okoline, kao što su službe, djelatnosti, informiranje i sl., postaju dostupni svima, osobito osobama s invaliditetom.

Nakon što je dodijeljen prostor Udruzi invalida, a danas i kombi vozilo za njihove potrebe, slijedeći gradski projekt kojim će se poboljšati kvaliteta njihova života jest gradnja rampe i ulaza za kupalište za invalide, za što je već izradena projektna dokumentacija.