Potpredsjednica Vlade RH i ministrica obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti gđa. Jadranka Kosor otvorila je danas kupalište prilagođeno za osobe s invaliditetom na Vitrenjaku, u nazočnosti partnerskih institucija koje su sudjelovale u realizaciji ovog projekta vrijednog 810.000,00 kuna. Uz ministricu Kosor, otvorenju kupališta nazočili su i predsjednik Zajednice saveza osoba s invaliditetom Hrvatske dr.Zorislav Bobuš, veleposlanik UK Sir John Ramsden te gradonačelnik Zadra Živko Kolega.

Otvaranje ovog kupališta na Vitrenjaku, čija je izgradnja financirana sredstvima Grada Zadra, Ministarstva obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti te Britanskog veleposlanstva, doprinos je obilježavanju 2007.- Europske godine jednakih mogućnosti za sve, kao stvaranje temeljnih preduvjeta za život u lokalnoj zajednici u kojima se uvažavaju različitosti.

Gradsko kupalište ovim je projektom obogaćeno betonskom rampom za ulazak u more s pomoću invalidskih kolica, sunčalištem sa svlačionicama i ležaljkama, te posebno prilagođenim toaletom, rezerviranim parkirališnim mjestima i uređenim prilaznim stazama. Poseban je značaj ovoga projekta taj što je realiziran međunarodnom suradnjom uz značajnu podršku lokalne zajednice i aktivno sudjelovanje civilnog društva.

Gradonačelnik Kolega ovom je prilikom istaknuo kako se u gradu Zadru na svakom koraku vide pozitivni pomaci u prilagođavanju infrastrukture osobama s posebnim potrebama, te najavio daljnju kvalitetnu suradnju s udrugama građana čije sugestije prihvaćamo s ciljem poboljšanja kvalitete života osoba s invaliditetom, odnosno stvaranja jednakih mogućnosti za sve za život u lokalnoj zajednici.