Gradonačelnik Božidar Kalmeta danas je u ime Grada Zadra, organizatora nedavno održanog dobrotvornog koncerta Maestra Ive Pogorelića, Dječjem vrtiću za djecu s teškoćama u razvoju uručio aparat VERBOTON G10M.

Riječ je o ožičanom sustavu za grupnu terapiju logopatija kod djece predškolskog uzrasta koji je kupljen sredstvima prikupljenim prodajom karata za koncert Maestra Pogorelića.

Predajući VERBOTON ravnateljici Dječeg vrtića Vesni Penjalov, gradonačelnik je istaknuo kako Grad Zadar sustavno, već dugi niz godina, skrbi o onima kojima je pomoć potrebna, posebice o djeci – štićenicima ove ustanove.

Najavivši skori početak izgradnje novog, većeg i prikladnijeg prostora ovog dječjeg vrtića unutar bivšeg vojnog kompleksa na Brodarici, Božidar Kalmeta je potvrdio i nastavak skrbi o djeci s teškoća u razvoju.

Gradonačelnik se, također, zahvalio Ivi Pogoreliću koji je, pristajući na koncert humanitarnog karaktera, nanovo dokazao svoju nesebičnu brigu o djeci.

Na kraju, demonstrirajući rad doniranog aparata, ravanateljica Vesna Penjalov je pojasnila njegovu vrijednost u razvoju slušnih i govornih sposobnosti djece te izrazila zahvalnost Gradu Zadru na stalnoj materijalnoj, ali i potpori svake druge vrste.