Grad Zadar prijatelj kluba "Sanus"
Gradonačelnik Kalmeta ugostio roditelje i djecu oboljelu od malignih bolesti iz kluba "Sanus".

Gradonačelnik Grada Zadra, Božidar Kalmeta sa suradnicima, ugostio je roditelje i djecu Kluba roditelja djece oboljele od malignih bolesti "Sanus" iz Splita. Predsjednica udruge, gospođa Blaženka Anić upoznala je gradonačelnika s radom i projektima koje udruga provodi. Kazala je da kroz partnerstvo sa sustavom udruga želi graditi dobru suradnju s ciljem rješavanja problema na koje nailaze kako bi kroz različite pravilnike osigurali prava djece i roditelja. - Stoga gradimo suradnju s gradovima koji su našu djecu prihvatili kao svoju te ih, kao Grad Zagreb i Grad Dubrovnik, nazivamo svojim prijateljima. Od danas je to i Grad Zadar. To je nama velika radost i veliki dan za nas, kazala je Anić. - Ovakvi susreti jako pridonose osnaživanju naše djece, daju im samopouzdanje podsjećajući ih da postoje ljudi koji shvaćaju boli kroz koje su prošli, dodala je.

U društvu djece i roditelja iz Sanusa bio je poznati zadarski pjevač Mladen Grdović kao počasni član udruge.

Gradonačelnik Kalmeta iskazao je podršku njihovim iznimnim nastojanjima na poboljšanju uvjeta liječenja oboljele djece.