U ovogodišnjoj akciji «Turistički cvijet», okončanoj dodjelom nagrada 20.rujna u Poreču, Zadar je proglašen trećim velikim gradskim turističkim središtem Hrvatske.

Priznanje je to koje dokazuje kako je Zadar, iz godine u godinu, u samom vrhu najboljih turističkih gradova Hrvatske, u konkurencije tradiconalno turističkih i tisuće godina starih Pule i Dubrovnika.

Priznanje akcije «Turistički cvijet» koju organizira Hrvatska gospodarska komora, a čijem su svečanom završetku nazočili premijer Račan s većinom članova Vlade RH, u Poreču je u ime Grada Zadra primio član Poglavarstva za gospodarstvo gospodin Branko Ganzulić.