Zadarski spoj modernog i tradicionalnog oduševio slovensku ministricu

Zamjenik gradonačelnika Zvonimir Vrančić susreo se na zadarskoj rivi s ministricom za iseljeništvo Vlade Republike Slovenije, Tinom Komel. Susret se održao na inicijativu Slovenskog kulturnog društva Lipa, a zamjenik Vrančić tom je prilikom istaknuo kako je suradnja slovenske manjine i Grada Zadra izvrsna.

Druženju je nazočila i predsjednica Slovenskog kulturnog društva Lipa Darja Jusup, kao i voditeljca gradskog Odsjeka za međunarodne odnose Anita Gržan Martinović. U Zadru živi 158 pripadnika slovenske nacionalne manjine, čiji su predstavnici također imali priliku razgovarati s ministricom. Ugodno druženje u prekrasnom ambijentu popratila je i slovenska javna televizija, koju je Zadar oduševio svojim ljepotama i modernim atrakcijama, kao što su Morske orgulje i Pozdrav Suncu.