Gradonačelnik Živko Kolega, sa svojim je zamjenicima dr.Draženom Grgurevićem i dr. Radom Škaricom, te pročelnicom Ureda Grada Dolores Grdović Kalmeta primio danas u Gradskoj vijećnici u oproštajni posjet voditeljicu Područnog ureda OESS-a u Zadru Rennatu Herrmanns, povodom njezinog odlaska na novu dužnost, u Vukovar.

Tom je prilikom gradonačelnik zahvalio gospođi Herrmanns na višegodišnjim savjetima vezanima za odnos lokalne samouprave spram nacionalnih manjina, te izrazio uvjerenje da se i sama, kao voditeljica Područnog ureda OESS-a u Zadru, imala prilike uvjeriti da Zadar i Hrvatska napreduju u rješavanju pitanja odnosa prema manjinama.

Kazavši kako je osobno bila u mogućnosti svjedočiti razvoju Zadra na svim poljima, pa tako i na polju suradnje s nacionalnim manjinama, Gđa. Herrmanns zahvalila je čelnicima Grada na kvalitetnoj suradnji s OESS-om, manjinama, kao i na razvoju civilnog društva općenito, te izrazila vjerovanje kako će takva suradnja biti nastavljena i u budućnosti.