Veslače zadarskog «Jadrana», osvajače zlatne i srebrne medalje na nedavno održanim svjetskim prvenstvima za seniore i juniore, te njihovog trenera Romana Bajla i predsjednika VK «Jadran» Zdravka Faina, danas su u Gradskoj vijećnici primili predsjednik Gradskog vijeća Davor Aras i pročelnica UO za odgoj, školstvo, kulturu i šport Branka Radman.

Čestitavši juniorskim svjetskim viceprvacima u disciplini četverca bez kormilara (Ivanu Dukiću, Josipu Stojčeviću, Marinu i Branku Begoviću) te prvacima svijeta u istoj disciplini za seniore do 23 godine, čiju su reprezentativnu posadu činila dva Zadranina – Frane Niseteo i Hrvoje Marić, predsjednik Aras je izrazio vjerojavanje kako su upravo ova šestorica zadarskih mladića temelj reprezentativne postave osmerca za Olimpijske igre u Pekingu 2008. godine.

Prof. Aras je, također, istaknuo kako ga uvijek nanovo fasciniraju ovako sjajni i kontinuirani svjetski rezultati zadarskih veslača, čiji se uvjeti rada ne mogu mjeriti s brojnim drugim klubovima u Hrvatskoj, a posebice izvan nje.

Trener Romano Bajlo dodao je, međutim, kako bez Grada Zadra, koji u okviru mogućnosti svog proračuna prati rad i djelovanje VK «Jadran», ovakvi rezultati ipak ne bi bili ostvarivi, stoga se zahvalio i na prijemu i na financijskoj pomoći koju klub vec godinama dobiva.