Gradonačelnik Zvonimir Vrančić, primio je u Gradskoj vijećnici u nastupni posjet veleposlanika države Ukrajine u Republici Hrvatskoj, Nj. E. g. Oleksandra Levchenka.

Upoznavši veleposlanika kratko s kulturno-povijesnom baštinom Zadra i najznačajnijim infrastrukturnim i kulturnim projektima našeg grada, gradonačelnik Vrančić je s ukrajinskim veleposlanikom razgovarao o gospodarskoj situaciji u Zadru te s tim u svezi o mogućnostima ulaganja Ukrajine na zadarskom području, a osobitu pozornost veleposlanika Levchenka privukao je projekt nove gospodarske zone između Crnog i Babinduba, na lokaciji svega nekoliko kilometara udaljenoj od međunarodne zračne luke i luke Gaženica u izgradnji, te s direktnim spojem na autocestu.

Osim o mogućnostima gospodarske suradnje, veleposlanik Levchenko je sa zadarskim gradonačelnikom razgovarao i o mogućnostima kulturne i gospodarske suradnje Zadra i Sevastopolja, značajnoga povijesnog, kulturnog i pomorskog ukrajinskog grada.