Gradonačelnik Božidar Kalmeta danas je u Maloj vijećnici Grada Zadra uručio priznanja ovogodišnjim dobitnicima iz akcije «Nasmješeno sunce».

Pored dobitnika priznanja, dodjeli su nazočili i članovi Povjerenstva koje je izvršilo odabir ovogodišnjih laureata; član Poglavarstva Grada Zadra zadužen za gospodarstvo Branko Ganzulić, predstavnici Turističkih zajednica Grada i Županije Ivo Dunatov i Branko Kulonja, Obrtničke komore Stipe Knežević, Gospodarske komore Snježana Dražina te tajnica Povjerenstva Meri Barać.

Svoju odluku Povjerenstvo je donijelo temeljem sugestija građana, Ceha ugostitelja i trgovaca, te terenskog rada.

Podsjetimo, najboljim restoranom tako je proglašen restoran «Lungo mare», najboljim caffe barom «Caffe Atrij», najboljim izlogom izlog «Heruc galerije» na Narodnom trgu, najboljim konobarem Hrvoje Rončević, djelatnik restorana «Niko», najljubaznijom prodavačicom gospođa Ljubica Gospić iz trgovine «Duša grada», dok je najoriginalniji autohtoni suvenir «Maraskin» opleteni Maraschino.

Zbog pokazanog truda i zalaganja na uređenju svojih poslovnih prostora i izloga, posebno poticajno priznanje uručeno je predstavnicima tvrtke «Jadera» i «Tekstil».