Gradonačelnica Ana Lovrin danas je u Gradskoj loži, povodom održavanja Svjetskog prvenstva u jedrenju u klasi 470, primila sudionike ovog prvenstva, točnije, predsjednika klase 470 Derrena Dunkleya – Smitha, predsjednika JK «Uskok» Ivu Mustaća te predstavnike 43 športske nacije koliko ih na njemu sudjeluje. Uz gradonačelnicu Lovrin prijemu su nazočili njezin zamjenik dr. Živko Kolega, predsjednik Gradskog vijeća Davor Aras, članovi Odbora Gradskog vijeća za šport te resorni članovi Poglavarstva Grada Zadra.

Istaknuvši kako Zadar iz godine u godinu postaje sve značajnije športsko i jedriličarsko središte, što potvrđuje i održavanje ovog Svjetskog, kao i Europskog prvenstva u jedrenju u srpnju, gradonačelnica je izrazila posebno zadovoljstvo činjenicom da se ovo prvenstvo održava pod pokroviteljstvom hrvatskog predsjednika Stipe Mesića te predsjedanjem ministra mora, turizma, prometa i razvitka Božidara Kalmete, njezina prethodnika na dužnosti gradonačelnice Zadra.

Predstavivši u kratkim crtama naš grad, Ana Lovrin je na samom kraju svim sudionicima ovog važnog natjecanja zaželjela dobar vjetar i sreću u jedrenju.
U ime svih jedriličara na prijemu se zahvalio predsjednik klase 470, nakon cega su razmijenjeni prigodni darovi.

Svečano otvaranje Svjetskog prvenstva bit ce sutra, 9.svibnja u 21 sati u Uvali Jazine.