Vijećnici su danas, u nastavku 8. sjednice Gradskog vijeća koja je s radom započela u srijedu, primila na znanje izvješće Državne revizije za 2005. godinu. Njihovo je izvješće, ocjenjeno je, najpovoljnije do sada, a najistaknutije primjedbe odnose se na nenaplaćena potraživanja od građana i tvrtki u javnim gradskim porezima, zakupu, komunalnoj naknadi i komunalnom doprinosu. Ipak, konstatirano je u nalazu Državne revizije, Gradska uprava Grada Zadra poduzela je sve zakonom raspoložive mehanizme naplate potraživanja. U osvrtanju na nalaz revizije, HNS-ov vijećnik Željko Predovan istaknuo je kako je «loše što se na isforsirano inzistiranje SDP-ovih vijećnika ovo Izvješće jednoglasno usvojilo kao posljednja točka Dnevnog reda 8. sjednice Gradskog vijeća, a danas ih nema ovdje da o njemu raspravljaju», zaključujući kako bi bilo mnogo realnije i bolje da je nalaz revizije činio dnevni red rujanske sjednice, kako je, uostalom i predlagala vladajuća koalicija.