Predstavljena knjiga Spomenar za dar - Plovidba kamenim brodom
Povodom obilježavanja Dana grada Zadra predstavljen nastavak projekta "Muzej na otvorenom-povijesni đir-putovanje kroz prostor i vrijeme"

U povodu obilježavanja Dana grada Zadra i blagdana sv. Krševana danas je u Gradoskoj loži na Narodnom trgu predstvaljen nastavak multimedijalnog projekta pod nazivom "Muzej na otvorenom-povijesni đir-putovanje kroz prostor i vrijeme" autorice Ane Dobrović. Ovaj multimedijski projekt započeo je kazališnom predstavom u pokretu kao "Povijesni đir po gradu" kojim su publiku i građane proveli glumci zadarskog Kazališta lutaka. Svoj nastavak dobio je u tiskanom obliku zadarskog spomenara naslova "Spomenar za dar - plovidba kamenim brodom", iste autorice, a u izdanju Narodnog muzeja Zadar. Autorica u svojoj knjizi opisuje bezvremensku ljubavnu sagu Idasse i Jadera, isprepletenu kroz zanimljivosti i povijest Zadra.

U ime Grada Zadra, predstavljanju knjige nazočili su gradonačelnik Božidar Kalmeta i predsjednik Gradskog vijeća, Živko Kolega.