S radom je započela Služba prometnog redarstva Grada Zadra. Broj telefona putem kojeg građani mogu kontaktirati prometne redare i prijaviti uočene nepravilnosti u prometu je 627 – 701 i br. mob. 099 607 3480 svakim radnim danom uključujući i subotu od 7 do 14 sati i od 14 do 21 sat. Služba prometnog redarstva dežurna je i nedjeljom.
01. lipnja 2015.
Radno vrijeme gradske uprave je klizno u vremenu od 7 do 16 sati. Svi gradski upravni odjeli i službe radit će u navedenom razdoblju svakodnevno uz dnevni odmor od 11:30 do 12:00 sati.
22. listopada 2009.
Od 1. listopada 2009. Grad Zadar posluje pod novim matičnim brojem: 2546558; OIB: 09933651854
U Velikoj vijećnici Grada Zadra, danas, 03. veljače 2014. godine, predstavljen je projekt izgradnje Centra za gospodarenje otpadom, koji bi se realizirao u Biljanima Donjim. Kroz prezentaciju ga je predstavio Dino Perović, direktor društva EKO d.o.o., u čijoj organizaciji je predstavljanje i održano, kao uvod u javnu raspravu koja će započeti 12. veljače u Benkovcu. Završetak iste predviđen je za 24. veljače. Predavanju je prisustvovao gradonačelnik Božidar Kalmeta, kao i drugi predstavnici Grada Zadra, potom Zadarske županije te Skupštine Zadarske županije, vijećnici Gradskog vijeća Grada Benkovca, predstavnici općina, kao i ostali predstavnici struke.
U tijeku pristupnih pregovora s Europskom unijom, Hrvatska je preuzela određene obveze i na području okoliša te gospodarenja otpadom. U okviru tih obveza, nalazi se i izgradnja centara za prikupljanje, razvrstavanje te daljnju preradu i iskorištavanje otpada. Zbrinjavanje otpada na ovakav način mora započeti do 2018. godine, u suprotnom Hrvatsku očekuju novčane kazne, čija se visina određuje razmjerno broju stanovnika i količini nezbrinutog otpada.
Što se tiče gospodarenja otpadom, Hrvatska je na samom začelju ljestvice zemalja Europske unije. Kako je naglasio Perović, novi Centar predstavlja funkcionalan način iskorištavanja otpada, a sama izgradnja odvijala bi se u skladu s najvišim normama i standardima za zaštitu okoliša, čija se isplativost procjenjuje na vijek duži i od 30 godina. Ukratko, Centar će biti hortikulturalno riješen i uređen kompleks.
Preliminarna cijena izgradnje iznosi 63 milijuna Eura, dok će se prava cijena postići na planiranim natječajima za izgradnju. Veći dio, odnosno 80% financiralo bi se putem sredstava Europske unije, dok bi se 20% iznosa pokrivalo kreditnim linijama.
Nakon prezentacije, predavačima Dinu Peroviću, Božidaru Longinu i Tatjani Vlahović postavljana su pitanja, a svakako najvažnija činjenica za građane jest ta, da se cijena odvoza otpada ne bi trebala mijenjati kada se centar izgradi.