Polaganjem vijenaca započelo obilježavanje Dana pobjede i domovinske zahvalnosti
Odana počast poginulim i nestalim hrvatskim braniteljima u Domovinskom ratu.

Uoči Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja te obljetnice vojno-redarstvene operacije Oluja '95., brojna izaslanstva prisjetila su se svih poginulih i nestalih hrvatskih branitelja čiji su životi utkani u slobodu Domovine Hrvatske koju slavimo i živimo u miru. Pred Središnjim križem na Gradskom groblju vijence i svijeće položili su predstavnici braniteljskih udruga, roditelja poginulih branitelja, izaslanstva državne uprave, policije, županijskih i lokalnih vlasti te predstavnici političkih stranaka. Počast poginulima iskazali su u ime Grada Zadra gradonačelnik Branko Dukić, zamjenik gradonačelnika Ante Babić, predsjednik Koodinacije za očuvanje stečevina Domovinskog rata, Tihomir Bakarić i predsjednik Gradskog vijeća, Marko Vučetić te u ime Zadarske županije, župan Božidar Longin, zamjenik Šime Vicković i predsjednik Skupštine, Antonio Vučetić.

Povodom obilježavanja Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja, već tradicionalno, Grad Zadar organizira vatromet u ponoć, s 4. na 5. kolovoza 2021. s gata Obale kralja Petra Krešimira IV. Također, u četvrtak 5. kolovoza 2021. u 8 i 30 sati promenadni koncert s budnicom održat će Gradska glazba.