Zamjenica zadarskog gradonačelnika Ana Lovrin i zapovjednik Javne vatrogasne postrojbe Zadar Željko Šoša nazočili su 31. srpnja Osnivačkoj skupštini Dobrovoljnog vatrogasnog društva «Silba» na otoku Silba.

Kako su istaknuli u svojim govorima, Grad Zadar pomaže organizaciju i djelovanje ovakvih društava, koja su se pokazala neophodnim za obranu otoka od požara, posebice udaljenih poput Silbe.
Kako vatrogasnim postrojbama smještenima u Zadru treba najmanje dva sata da stignu do ovog otoka, za Silbu bi Dobrovoljno vatrogasno društvo moglo biti spasonosno.

Nakon što je na Osnivačkoj skupštini kojoj je nazočilo 19 članova prihvaćen Statut DVD-a «Silba», za predsjednika Društva izabran je Borislav Dunatov, dok je njegov zamjenik Dino Šimat.

Također, za zapovjednika Društva izabran je Želimir Perović, dok će funkciju njegovog zamjenika obnašati Marinko Lovrin.

DVD Silba udružila se u Vatrogasnu zajednicu Zadru, a kako je obećano, Grad Zadar i JVP Zadra financirat će opremu i rad Društva.