Povjerenstvo za odabir najuspješnijih u akciji «Nasmješeno sunce» koju je provelo Gradsko poglavarstvo obznanilo je danas dobitnike ovogodišnjih nagrada.

Najboljim restoranom tako je proglašen restoran «Lungo mare», najboljim caffe barom «Caffe Atrij», najboljim izlogom izlog «Heruc galerije» na Narodnom trgu, najboljim konobarem Hrvoje Rončević, djelatnik restorana «Niko», najljubaznijom prodavačicom gospođa Ljubica Gospić iz trgovine «Duša grada», dok je najoriginalniji autohtoni suvenir «Maraskin» opleteni Maraschino.

Povjerenstvo koje su činili član Poglavarstva Grada Zadra zadužen za gospodarstvo Branko Ganzulić, predstavnici Turističkih zajednica Grada i Županije Ivo Dunatov i Branko Kulonja, Obrtničke komore Stipe Knežević, Gospodarske komore Snježana Dražina te tajnica Povjerenstva Meri Barać, odluke je donijelo temeljem sugestija građana, Ceha ugostitelja i trgovaca, te terenskog rada.

Zbog pokazanog truda i zalaganja na uređenju svojih poslovnih prostora i izloga, posebno priznanje bit će uručeno tvrtkama «Jadera» i «Tekstil». Premda nije riječ o «Nasmješenom suncu», ovo će priznanje zasigurno potaknuti dvije zadarske tvrtke s najvećim brojem zakupljenih prostora u gradu da nastave s dosadašnjim angažmanom.

Od spomenutih nagrada, tri su novčane, i to ona za najljubazniju prodavačicu, najboljeg konobara te za najoriginalniji autohtoni suvenir. Iznos nagrade jednak je iznosu jedne prosječne plaće u Republici Hrvatskoj.
Nagrade dobitnicima bit će uručene u petak u Maloj vijećnici Grada Zadra.