Mentore i fizičare srednjih i osnovnih škola iz Zadra koji su na nedavno održanom Državnom natjecanju iz fizike osvojili dvije prve, dvije druge i tri treće nagrade, danas su u Maloj vijećnici Grada Zadra primili gradonačelnica Ana Lovrin i njen suradnik, član Poglavarstva za odgoj, školstvo, kulturu i šport Radovan Dunatov.

Na Državnom natjecanju održanom od 13. do 16. svibnja u Malom Lošinju prvu su nagradu odnijeli Antonio Majdandžić iz Gimnazije Franje Petrića (mentor Davor Katunarić) te Damir Mulc iz Osnovne škole Šimuna Kožičića Benje (mentorica Nevenka Cvitanović), druge su nagrade pripale Anđelu Martinoviću iz Zadarske privatne gimnazije (mentor Nikica Simić) i Ivanu Vuliću iz Gimnazije F. Petrica (mentor Davor Katunarić), dok su treće nagrade zavrijedile Marija Mustać iz Gimnazije Franje Petrića (mentor Davor Katunaric), Maja Rakić iz OŠ Šime Budinića (mentorica Živana Rako) te Stjepan Perić iz OŠ Zemunik (mentorica Mirjana Perić).

Čestitavši osvajačima nagrada i njihovim mentorima na postignutim iznimnim uspjesima, gradonačelnica Lovrin naglasila je kako je ova mladež, upravo zbog svoje marljivosti i obrazovanosti, temelj budućeg daljnjeg razvoja grada, njegovog društva i obitelji. Jednako tako, dodala je Lovrin, dokaz kvalitete zadarskih nastavnika i profesora upravo su ovakva natjecanja, s kojih se Zadrani redovno vračaju prepuni odličja.

Mentor i predsjednik Županijskog povjerenstva za provedbu natjecanja iz fizike, prof. savjetnik Nikica Simić istaknuo je ovom prigodom kako se Zadar od drugih gradova razlikuje postojanjem podrške i financijske pomoćši Gradske uprave te motivacije od strane gradonacelnice osobno, što je znatan doprinos ovakvim rezultatima naših učenika.

U znak sjećanja, učenici su od gradonačelnice na dar dobili rječnike stranih riječi i velike školske leksikone, dok su mentorima dodijeljene monografije Alfreda Petričića.