Međunarodni Festival mažoret sporta i twirlinga - I. INTERNATIONAL TROPHY SUNNY SIDE
1. i 2. lipnja 2019.

Savez mažoretkinja i pom pon timova Hrvatske, uz pokroviteljstvo Grada Zadra i Turističke zajednice grada Zadra, organizira I. INTERNATIONAL TROPHY SUNNY SIDE, Međunarodni Festival mažoret sporta i twirlinga koji će se održati  1. i 2. lipnja 2019.

U subotu, 1. lipnja u 10,30 sati na Trgu Petra Zoranića okupit će se  dio timova sudionika i prodefilirati  Širokom ulicom do crkve Sv. Donata gdje će svaki tim izvesti nekoliko revijalnih točaka.

U nedjelju, 2. lipnja u Dvorani Krešimira Ćosića na Višnjiku sudjelovat će u programu 16 timova iz Hrvatske, Poljske, Slovenije i Mađarske s 450 sudionika i 154 natjecateljske koreografije.

Timovi će se natjecati u četiri dobne kategorije: djeca/kadeti/ juniori / seniori, u kategorijama solo, duo-trio , mini formacija i grupa, s različitim rekvizitima: štap, pom pon, zastave, mace, a uz promjenu brojnih atraktivnih kostima u svakoj kategoriji.

Ulazak na ovaj događaj u Dvorani Krešimira Ćosića u nedjelju, 2. lipnja, slobodan je.

Zadar će, pak, i 2022. godine biti odredište brojnih  mažoret timova, a pored Trophy SUNNY SIDE. U dogovoru s Gradom Zadrom Savez će biti organizator MWF - V. SVJETSKOGA PRVENSTVA U MAŽORET SPORTU koje će okupiti oko četiri tisuće natjecatelja s pet kontinenata.