Ministar mora, turizma, prometa i razvitka Božidar Kalmeta, u nazočnosti zadarskog gradonačelnika Živka Kolege i dožupana zadarskog Stipe Zrilića, otvorio je novoizgrađeno pristanište u Maloj Ravi, u čiju je izgradnju uloženo 10,5 milijuna kuna. Time je, u tri i pol godina rada ove Vlade, a nakon što su za to vrijeme izgrađena pristaništa na Zapuntelu, Premudi, Istu, Olibu, Zverincu i Ižu, i Rava dobila svoje pristanište. Dovršetkom ovog pristaništa, više nema otoka koji administrativno pripada Gradu Zadru bez modernog pristaništa.

Budući da u Maloj Ravi zimi živi svega 40-tak stanovnika, izgradnja 10,5 milijuna kuna vrijednog pristaništa dokaz je da za hrvatsku Vladu ne postoji kutak zemlje o kojemu se ne brine, a u ovom mandatu izgrađeno je ukupno 54 trajektnih pristaništa, istaknuo je ministar Kalmeta.
Uz niz dosadašnjih aktivnosti na planu obnove putničke flote, uvođenja novih brodskih linija i jačanja konkurentnosti na moru, ministar je najavio i nove projekte, poput izgradnje pristaništa na Rivnju i proširenja prolaza Mali Ždrelac.

Obraćajući se nazočnima, gradonačelnik Kolega istaknuo je kako Grad Zadar skrbi o otocima koji u ovom trenutku ne mogu sami egzistirati, a osim pristaništa, na zadarskim su otocima renovirane i sve škole osim one na Olibu, čija obnova uskoro započinje, uređuju se Domovi kulture, grade igrališta, poboljšava urbana oprema, vodi se briga o uređenju mjesta, te je lani riješeno i pitanje divljih otočkih deponija.

Zahvaljujući premijeru Sanaderu, ministru Kalmeti i čitavoj Vladi na znatnom ulaganju u zadarske otoke, gradonačelnik je zaključio kako je završetkom tih brojnih projekata na otocima gospodarski razvoj Zadra zajamčen.