Domaja: Zadar - Zagreb - Rab - Silba

U dvorani Kneževe palače danas je otvorena izložba pod nazivom ˝Domaja: Zadar - Zagreb - Rab - Silba˝, autora Hrvoja Šercara, postavljena u povodu blagdana Svetog Krševana, Dana Grada Zadra. To je treća samostalna izložba ovog uvaženog hrvatskog umjetnika u našem gradu.

Na samom početku svečanosti otvorenja, prisutne je, u ime Narodnog muzeja, pozdravila ravnateljica Renata Peroš, a potom je riječ prepustila kustosici Natali Čop.

Izložbu je službeno otvorio Miljenko Domijan, kao bliski prijatelj umjetnika Šercara. ˝Hrvoje perom u svoje hrgave podloge utkiva, na svoj poetično figurativno nadrealan način, sav kaleidoskopski čar baštinjenih prosotra, oko kojih se upravo na ovim komadima jedara i kože provlače maglovita baštinska sjećanja.˝ - kazao je Domijan.

Hrvoje Šercar ljubazno je svima zahvalio, nakon čega su mnogi posjetitelji uronili u slikovitost i originalnost njegovih djela.

Izložba je ostvarena sredstvima Grada Zadra, a postav će svi zainteresirani moći pogledati do 21. siječnja 2014.

Domaja: Zadar - Zagreb - Rab - Silba Domaja: Zadar - Zagreb - Rab - Silba Domaja: Zadar - Zagreb - Rab - Silba Domaja: Zadar - Zagreb - Rab - Silba Domaja: Zadar - Zagreb - Rab - Silba Domaja: Zadar - Zagreb - Rab - Silba