Danas je na Crvenim kućama ministar branitelja Predrag Matić uručio ključeve stanova za 65 obitelji hrvatskih ratnih vojnih invalida i članovima obitelji smrtno stradaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata.
Projekt izgradnje zgrade za stradalnike započet je 2010. godine, a Grad Zadar je u tom vremenu izgradio svu popratnu infrastruktru- pristupne ceste, vodovodnu i kanalizacijsku mrežu, te priključke za struju i plin.
Na istoj lokaciji u izgradnji je još i zgrada POS-a, a Grad planira na jesen započeti i izgradnju zgrade sa 70-tak socijalnih stanova.

Dodijeljeni stanovi ratnim vojnim invalidima Domovinskog rata Dodijeljeni stanovi ratnim vojnim invalidima Domovinskog rata Dodijeljeni stanovi ratnim vojnim invalidima Domovinskog rata