Djecu iz grada prijatelja Romansa, njihove domaćine-zadarsku djecu i voditelje primio je danas dogradonačelnik Dražen Grgurović u gradskoj vijećnici.
Gradovi Romans i Zadar potpisali su povelju o prijateljstvu 1985. godine, nakon čega su uslijedile godine intenzivne suradnje i tradicionalne razmjene djece školske dobi, uzrasta od 11 do 15 godina.
Ove godine će u Zadru boraviti grupa od 16 učenika iz Romansa u pratnji triju voditeljica, a ugostit će ih zadarske obitelji. Tijekom desetodnevnog boravka djeca će razgledati kulturne znamenitosti Zadra, a posjetit će i Pag, Trogir te Šibenik i otok Krapanj.
 U suradnji s Gradskom knjižnicom sudjelovat će u likovnoj radionici koju vodi likovna umjetnica Manuela Vladić Maštruko, a u popodnevnim satima će imati organiziranu malu školu jedrenja u JK Uskok.
Zadnja večer je rezervirana za ples i druženje u DHM-u.Kao i prethodnih godina,
za troškove ove suradnje Grada Zadar je osigurao proračunska sredstva.

Djeca iz grada Romansa u posjetu Gradu Zadru