Zadar je jučer dobio dvije nove brodske linije, domaću prema Puli i inozemnu za talijanski Pesaro, odnosno Rimini, pet odnosno dva puta tjedno.
Pomorska veza između Riminija i Zadra rezultat je inicijative talijanskog poduzetnika uz podršku projekta Interreg 3 A, a omogućuje građanima i turistima posjet kulturnim, prirodnim i povijesnim bogatstvima obala Zadra i talijanske regije Romagna.

Predstavnike talijanskih provincija Rimini i Ravenna, koji su zajedno s novinarima i turističkim djelatnicima jučer doputovali prvom brodskom linijom za Zadar, u Domu Županije primili su župan Zadarski Ivo Grbić i zamjenik gradonačelnika Zadra Dražen Grgurović, a tom su prilikom s talijanskim kolegama razgovarali o mogućnostima razvoja suradnje Zadra i naše županije s regijom Romagna na kulturnom i gospodarskom planu, posebice onom dijelu koji se odnosi na turizam i prometnu povezanost, kao i aktiviranju novog programa suradnje «Transadriatica».