Branitelji na sastanku kod gradonačelnika

Danas, 25.veljače, gradonačelnik Zadra, Božidar Kalmeta održao je sastanak s Koordinacijom Udruga proizašlih iz Domovinskog rata.

Gradonačelnik je s predstavnicima udruga razgovarao o Zakonu o pravima hrvatskih branitelja, o njihovom radu i problemima s kojima se suočava braniteljska populacija te o programima i mogućnostima financiranja udruga. Također, bilo je riječi o inicijativi podizanja spomenika poginulim hrvatskim braniteljima u Domovinskom ratu. Realizacija takve inicijative potrebna je gradu Zadru, složili su se gradonačelnik Kalmeta i roditelji poginulih branitelja. Naš grad ponio je veliki teret Domovinskog rata, stoga bi spomenik bio podignut u znak zahvalnosti i sjećanja svim braniteljima, koji su svojom hrabrošću i žrtvom ostvarili stoljetni hrvatski san.

Sastanak je protekao u pozitivnom i prijateljskom ozračju, kao rezultat uspješne suradnje.