Betlehemsko svjetlo u gradskoj upravi
Izviđači podijelili svjetlo s gradonačelnikom

Gradonačelniku Branku Dukiću izviđači udruge Zarus donijeli su  danas Betlehemsko svjetlo. Ono je u Hrvatsku stiglo iz salzburške katedrale, a  preuzeo ga je Savez izviđača Hrvatske od slovenskih izviđača. U Zadru dugo nije bilo udruge izviđača, no nedavno je osnovana udruga Zarus, pa je tako i svjetlo došlo u Zadar. Ovo svjetlo simbol je mira, zajedništva i dobročinstva koje se dijeli među ljudima. Izviđači su ga odlučili podijeliti i s gradonačelnikom, a on će ga dijeliti dalje.

Betlehemsko svjetlo se po cijelom svijetu prenosi od 1986. godine, a započelo je u Austriji. Austrijski izviđači odlaze u Betlehem i tamo pale svijeću koju dalje pronose po svijetu.

Betlehemsko svjetlo u gradskoj upravi Betlehemsko svjetlo u gradskoj upravi Betlehemsko svjetlo u gradskoj upravi Betlehemsko svjetlo u gradskoj upravi