Grad Zadar sudjeluje u COworking projektu.

Grad Zadar kroz sudjelovanje na EU projektima (COworking) ugostio je srednjoškolce iz Belgije u suradnji s "Futurom Internet Studiom". COworking se provodi unutar potprograma Leonardo da Vinci, koji je sastavni dio programa Europske Unije u području cjeloživotnog obrazovanja. Kroz mobilnost sudionika istog projekta četvero učenika iz srednje škole "Sint Maria Instituut" iz grada Geela stiglo je u Zadar krajem siječnja, te su svoju stručnu praksu uspješno odradili u gradskoj upravi Grada Zadra i tvrtci Futuro.

Dvojica učenika provela su tri tjedna unutar Odsjeka za informatiku i telekomunikacije, gdje su uz mentorstvo djelatnika Odsjeka odradili praktične primjere, te stekli nova znanja u području IT-a. U suradnji s ekipom iz tvrtke Futuro IS radili su na projektu stranice dobrodošlice za gradsku WI-FI– bežičnu mrežu, koja bi građanima prilikom spajanja ponudila osnovne servisne informacije o gradu Zadru.

Belgijski IT srednjoškolci na stručnoj praksi u Zadru