Uz jutrošnji dolazak velikog njemačkog cruisera u naš grad, gradonačelnica Ana Lovrin danas je u nazočnosti predstavnika Ministarstva mora, turizma, prometa i razvitka, predstavnika Lučke uprave te brojnih naših sugrađana službeno otvorila novoizgrađenu državnu luku za međunarodni putnički promet za trajekte i cruisere, čime je dovršeno i uređenje cjelokupne lučke obale, od gradskog mosta do vrha Poluotoka, vrijedno 40 milijuna kuna.

Kako je tom prilikom istaknula zadarska gradonačelnica, današnjim pristajanjem prvog ovosezonskog cruisera otvara se novo poglavlje u turističkom razvoju našeg grada, te dodala kako vjeruje da će to biti ne samo poglavlje veće turističke posjećenosti, već i poglavlje u kojem ćemo sadržajno obogatiti našu ponudu kako bismo dojmovima o jednom, prirodnim ljepotama, kulturnom baštinom i sadržajem bogatom gradu motivirali i turiste s prekooceanskih brodova na ponovni posjet Zadru.

O vrijednosti takvih estetsko-sadržajnih komponenti turističke ponude već sada govore morske orgulje koje su praktički preko noći postale zadarska i svjetska atrakcija za turiste i naše građane. Ovako maštovita intervencija u prostor Nove rive, tek je početak njenog oživljavanja i sadržajnog bogaćenja koji se planiraju, ali uvijek uz glavnu zadaću - ne ugroziti identitet ovog 3 tisuce godina starog grada, u čijem kamenu je opisana sva raskoš njegove povijesno kulturne baštine.

Pristanište kakvo danas imamo, rezulatat je kvalitetne suradnje Grada i lokalnih institucija s državom. Dovršetak ovog grandioznog državnog projekta znači početak novog kvalitativnog uređenja i osmišljavanja Poluotoka i jedne od najljepših riva na svijetu. Ovako veliki projekt neminovno vuće za sobom i generator je daljnjih uređenja partera koje preuzima Grad. Uređenje Arsenala kao značajnog povijesnog spomenika u kulturološko- zabavno turistički punkt, obnova bedema – Muraja kao šetnice, uređenje Trga tri bunara…

Uz izraze zadovoljstva za postignuto i hvale svima koji su na bilo koji način sudjelovali u realizaciji ovog velikog projekta, Ana Lovrin se posebice zahvalila stanovnicima ovog dijela Poluotoka na strpljenju koje su pokazali za vrijeme trajanja ovih radova.
Na kraju, izrazila je uvjerenje kako da će nam sve strpljenje i napore dugoročno nadomjestiti zadovoljstvo novom kvalitetom življenja na Poluotoku.