60 godina ELMAR-a u Zadru
Otvoren jubilarni simpozij Elektronika u pomorstvu.

Danas je u Zadru otvoren 60. po redu simpozij ELMAR Elektronika u pomorstvu. To je nastariji europski znanstveni simpozij koji se svih 60 godina kontinuirano organizira u Zadru. Tim povodom, otvorenje simpozija pozdravila je zamjenica gradonačelnika Jagoda Surać, a organizatorica skupa od samih njegovih početaka, prof. Branka Zovko Cihlar uručila je i zahvalnicu Gradu Zadru za dugogodišnju potporu u organizaciji.

Zamjenica Surać istaknula je:  -Elektronika u pomorstvu iznimno je važno područje za naš grad i regiju. Hvala Vam što ovdje okupljate značajan broj znanstvenika i stručnjaka iz međunarodne zajednice, a ujedno potičete mlade istraživače i iz našeg grada koji dobivaju priliku za razmjenu ideja i inicijativa i za pokazati svoju kreativnost i znanje. Ovogodišnji simpozij održava i posebnu sekciju o budućnosti digitalnog radija DAB + u Hrvatskoj i na tome također čestitamo.

!

60 godina ELMAR-a u Zadru 60 godina ELMAR-a u Zadru