Gradonačelnik Grada Zadra donio je 31. srpnja 2014. godine Odluku o sufinanciranju nabave školskih udžbenika učenicima osnovnih škola Grada Zadra kojom su utvrđeni uvjeti, kriteriji, visina novčane pomoći i način ostvarivanja prava na sufinanciranje nabave školskih udžbenika za školsku 2014./2015. godinu.

Prema Odluci Gradonačelnika pravo na sufinanciranje nabave školskih udžbenika osnovnih škola Grada Zadra ostvaruju korisnici doplatka za djecu s prebivalištem na području Grada Zadra koji sukladno Zakonu o doplatku za djecu (Narodne novine, broj 94/01, 138/06, 107/07, 37/08, 61/11 i 112/12). to pravo ne ostvaruju po drugom osnovu.

Za ostvarivanje prava iz Odluke potrebno je podnijeti zahtjev za sufinanciranje nabave školskih udžbenika na Obrascu u prilogu i priložiti slijedeću dokumentaciju:

• Rješenje o ostvarivanju prava na doplatak za djecu
  • dokaz o prebivalištu na području Grada Zadra za korisnika (uvjerenje o prebivalištu odnosno preslik osobne iskaznice)
  • potvrdu o redovitom školovanju učenika

Zahtjevi se zaprimaju od 1. kolovoza do 30. rujna 2014. godine, a u navedenom roku predaju se u sobu broj 5 (Pisarnica) u zgradi Gradske uprave (Narodni trg 1) ili šalje poštom na adresu: Grad Zadar, Upravni odjel za odgoj i školstvo, Narodni trg 1, 23000 Zadar s naznakom "Za sufinanciranje školskih udžbenika".