Održan Forum mediteranskih gradova
Promicanje aktivnosti za potporu suradnje i mira - gradonačelnici se usuglasili o solidarnosti u prihvatu izbjeglica.

U nedjelju je u Firenci završen Forum mediteranskih gradova na kojemu je sudjelovalo više od 70 gradonačelnika među kojima i zadarski Branko Dukić, kao i gradonačelnici hrvatskih gradova Zagreba, Pule, Rijeke, Splita te dogradonačelnica Dubrovnika.

Cilj konferencije je poticanje dijaloga između gradova Mediterana uz promicanje aktivnosti za potporu suradnje i mira. Konferencija se događa istovremeno kad i manifestacija Talijanske biskupske konferencije (CEI) „Mediteran - granica mira” koja, nakon prvog izdanja u Bariju 2020. nastavlja raspravu između biskupa svih mediteranskih Crkava.
U svjetlu ratnih zbivanja u Ukrajini, gradonačelnici su se usuglasili o solidarnosti u prihvatu izbjeglica.

Teme konferencije obuhvatile su kulturni razvoj i suradnju, javno zdravstvenu sigurnost i socijalnu zaštitu, zaštitu Sredozemnog mora, onečišćenja voda, vodnih i energetskih resursa te nove migracijske politike.

Sudionici Foruma potpisali su i Firentinsku deklaraciju kojom se određuju za mir, društveni i gospodarski razvoj te razvoj kulture i međuljudskih odnosa obvezujući se promovirati konkretne projekte kulturne, vjerske, socijalne i ekonomske uključenosti.

Održan Forum mediteranskih gradova Održan Forum mediteranskih gradova Održan Forum mediteranskih gradova Održan Forum mediteranskih gradova Održan Forum mediteranskih gradova