Ukupne površine 35.521 četvorna metra.

Ministar državne imovine Goran Marić i gradonačelnik Grada Zadra Branko Dukić potpisali su u srijedu 13. lipnja 2018. godine u Ministarstvu državne imovine Ugovor o darovanju, kojim Ministarstvo državne imovine Gradu Zadru daruje nekretnine ukupne površine 35.521 četvorna metra.

Na mjestu darovanih nekretnina izgradit će se novo gradsko groblje Grada Zadra u Crnom. Ugovor je sklopljen na temelju prethodne odluke Povjerenstva za raspolaganje nekretninama u vlasništvu Republike Hrvatske. Vrijednost spomenutih nekretnina iznosi gotovo 13 milijuna kuna.

Grad Zadar se obvezuje darovane nekretnine privesti namjeni u roku od pet godina od dana sklapanja Ugovora.

Potpisan ugovor o darovanju nekretnine za izgradnju novog gradskog groblja u Zadru Potpisan ugovor o darovanju nekretnine za izgradnju novog gradskog groblja u Zadru