Petica za transparentnost proračuna
Grad Zadar dobio priznanje Instituta za javne financije za transparentnost proračuna.

Institut za javne financije predstavio je rezultate najnovijeg ciklusa istraživanja transparentnosti proračuna Županija, gradova i općina. lstraživanjem je obuhvaćeno svih 576 lokalnih proračuna u Republici Hrvatskoj. lstraživanjem se željelo utvrditi količinu i pravovremenost objavljenih dokumenata, te kvalitetu službenih internetskih stranica lokalnih jedinica. Otvorenost je mjerena brojem objavljenih proračunskih dokumenata na službenim internetskim stranicama lokalnih jedinica u razdoblju od studenog 2018. do ožujka 2O19.g., a to su: godišnje izvršenje proračuna za 2O17.; polugodišnje izvršenje proračuna za 2018.; prijedlog proračuna za 2019.; izglasani proračun za 2O19. i proračun za građane za 2O19. Budući da se promatrala dostupnost pet proračunskih dokumenata, razina otvorenosti može se kretati od 0 do 5.
Kako je  Grad Zadar osvojio maksimalan broj bodova, Institut za javne financije dodijelio mu je  priznanje za transparentnost gradskog proračuna.
Detaljna analiza transparentosti dostupna je na http://www.ijf.hr/transparentnost/?params_1=transparentnost

Vezani dokumenti

priznanje.pdf